Aktualnosći

Powstał Darmowy System Informacyjny Pomocny w Walce z COVID-19

www.oursafety.info dostarcza materiały informacyjno-edukacyjne o profilaktyce COVID-19. Przeznaczone są dla instytucji publicznych, firm i osób prywatnych. Wystarczy pobrać, wysłać lub wydrukować. Bezpłatnie.

Na stronie www.oursafety.info za darmo można pobrać infografiki m.in. dlaczego społeczny dystans ma znaczenie, jak   bezpiecznie robić zakupy, jak należy prawidłowo korzystać z maski, czy też zakładać i ściągać jednorazowe rękawiczki   ochronne. Materiały zaprojektowane są na podstawie sprawdzonych źródeł włącznie z WHO i Ministerstwem Zdrowia.   Celem projektu jest zminimalizowanie ilości zachorowań COVID-19 na świecie poprzez informację i edukację.

Narzędzie powstało z myślą o osobach odpowiedzialnych za funkcjonowanie organizacji publicznych i prywatnych,   zakładów produkcyjnych, fabryk, sklepów i firm. Jest to kompletny system BHP dotyczący COVID-19 zaprojektowany   przez Charles'a Kasprzaka oraz Rio Creativo. Pierwsze wdrożenie systemu miało miejsce w fabryce przetwórstwa   spożywczego Milarex Sp. z o.o. w Słupsku (Polska) i już kolejne organizacje z niego korzystają.

Informacja o serwisie jest w rękach najważniejszych osób zarządzającymi życiem publicznym. Niebawem kampania będzie   przetłumaczona na inne języki i trafiać będzie do najważniejszych organizacji publicznych i prywatnych na świecie.


"Jako społeczność globalna musimy jak najszybciej powrócić do normalnego życia. Musimy umożliwić funkcjonowanie   naszych gospodarek. Instytucje i firmy, które są nieczynne muszą niezwłocznie wrócić do aktywności. Oursafety.info może w   tym pomóc." powiedział Charles Kasprzak, pomysłodawca platformy.

Codziennie w wielu miejscach na świecie gromadzą się duże ilości osób. To sprzyja rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedynym   sposobem na uchronienie nas są działania profilaktyczne. Najważniejszym z nich jest edukacja.


"W Oursafety.info opracowane i wdrożone zostało kilkadziesiąt grafik i piktogramów, ale też, na przykład, kolorowanki dla   dzieci znudzonych byciem w domu. Trzeba zadbać o swoją społeczność. Z pomocą systemu możesz stworzyć kompletny zbiór   informacji na temat profilaktyki COVID-19. Prace nad dodatkowymi materiałami są w toku." - komentują Marcin Zgórski i   Marek Guziński ze studia brandingowego Rio Creativo.


 Rzeczywistość się zmieniła. Sytuacja COVID-19 będzie trwała. Kierunek w jakim pójdzie świat pozostaje niepewny. Jest to   moment, aby propagować kluczowe wzorce zachowań, tak aby jak najwięcej osób mogło spokojnie żyć, wykonywać swoje   obowiązki, pracować i wyjść z tej nadzwyczajnej sytuacji obronną ręką.

Charles Kasprzak jest pomysłodawcą Oursafety.info, specjalistą w wizualnej komunikacji oraz członkiem zarządu firmy   przetwórstwa owoców morza Milarex Sp. z o.o.

Rio Creativo jest studiem projektowym skupiającym się na rozwoju marek, specjalizującym się w wizualnej komunikacji   instytucji, produktów oraz miejsc. Rio Creativo tworzy w Słupsku, w Polsce.

Dodatkowych informacji udzielą:
Charles Kasprzak Założyciel Oursafety.info; Mob. +48 602 660 133; Email: charles.kasprzak@oursafety.info
Marcin Zgórski Współzałożyciel Rio Creativo; Mob. +48 793 713 385; Email: marcin@riocreativo.pl  

view szablon artykułu

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: