Aktualności

DOING BUSINESS: Portugalia i Brazylia. Webinarium rynkowe 20.10.2020.

Pomorski Broker Eksportowy i Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza zapraszają na webinarium "Doing Business: Portugalia i Brazylia". Celem spotkania jest przedstawienie polskim eksporterom i inwestorom potencjału i praktyki współpracy handlowo-inwestycyjnej z Portugalią i Brazylią w oparciu o wypowiedzi ekspertów w zakresie tych rynków. Omówione zostaną także bezpośrednie instrumenty wsparcia promocyjnego i b2b dla polskich firm pod kątem rynków Portugalii i Brazylii. Udział w webinarium jest bezpłatny. Liczba uczestników ograniczona.

Kierunek Portugalia i Brazylia – dlaczego warto?

Portugalia

Polska odnotowuje od lat dodatni bilans handlowy z Portugalią, a wartość polskiego eksportu wzrosła od 2013 r. dwukrotnie. W okresie styczeń-czerwiec 2020 eksport do Portugalii zanotował wzrost o 0,6% (GUS). Portugalia jest także rynkiem o handlowym usposobieniu i znaczącym przełożeniu na relacje z krajami afrykańskimi i Ameryki Południowej.

Brazylia

Brazylia jest jedną z dziesięciu największych gospodarek świata o wieloletniej tradycji importu z Polski w zakresie m.in. stali, węgla, chemii i nawozów, siarki, produktów farmaceutycznych, przemysłu lotniczego i kolejowe, oświetlenia i wyrobów spożywczych i innych. Obroty handlowe sięgają obecnie 2 mld USD. Niemal 20 polskich firm działa na rynku brazylijskim bezpośrednio jak inwestorzy. Brazylia jest jednak rynkiem, na którym bardzo ważne jest przygotowanie merytoryczne, relacje osobiste oraz długofalowe podejście do biznesu.

Data:

20 października 2020, godz. 11:00-14:00

Grupa docelowa:

Firmy z regionu województwa pomorskiego zainteresowane internacjonalizacją w kierunku Portugalii i/lub Brazylii

Język:

wystąpienia po polsku i po angielsku, bez tłumaczenia

 

więcej informacji tutaj...

 

view szablon artykułu

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: