Jedna trzecia organizacji wykorzystała automatyzację, aby poradzić sobie ze skutkami koronawirusa.
Organizacje, które wprowadzają inteligentną automatyzacją na większą skalę cechuje zupełnie inne podejście do zmiany. 88 proc. respondentów podejmujących się automatyzacji, zmienia swoje procesy, aby zmaksymalizować płynące z niej korzyści. Przyjmują nowe podejście do wykonywania pracy, co przekłada się na większe ambicje i pozwala na odejście od małych kroków na rzecz osiągania radykalnych zmian.
Rynek zautomatyzowanych technologii, rośnie w tempie 40,6 proc. rocznie i prawdopodobnie osiągnie wartość 25,66 miliardów dolarów do 2027 roku. Dlatego zaprosiliśmy do badania przedstawicieli kadry kierowniczej, by zapytać ich o kwestie:
- strategii w zakresie inteligentnej automatyzacji,
- roli chmury,
- automatyzacji, jako usługi (automation as-a-service)
- oraz wpływu pandemii COVID-19 na biznes
Na podstawie ich odpowiedzi powstał raport „Inteligentna automatyzacja 2020″, z którego wynika, że trzynaście procent respondentów badania wprowadzanie automatyzacji na szerszą skalę, czyli ponad 50 automatycznych rozwiązań.
„Niektórym firmom dopiero konieczność reagowania na kryzys wywołany pandemią pozwoliła zmienić podejście i przyjąć nową wizję tego, jak wyobrażają sobie pracę. Dla innych, automatyzacja była jedynym ratunkiem. Dzięki niej udało im się utrzymać podstawowe usługi podczas wymuszonych okresowych przerw w pracy. Jedna trzecia naszych ankietowanych w odpowiedzi na pandemię przyspieszyła inwestycje w tym zakresie.”
– Wojciech Sygnowski, Partner, lider Analytics & Cognitive w Deloitte.
Kluczowe wnioski z raportu „Inteligentna automatyzacja 2020″:
- 88 proc. respondentów podejmujących się automatyzacji, zmienia swoje procesy, aby zmaksymalizować płynące z niej korzyści.
- Infrastruktura chmurowa jest skuteczna w zakresie wykorzystania inteligentnej automatyzacji zarówno na szeroką, jak i wąską skalę.
- Zaledwie 1/4 respondentów posiada spójną strategię inteligentnej automatyzacji, a jest ona kluczowa do osiągniecia sukcesu w tym obszarze.
- Pojawienie się pandemii COVID-19 dało początek niespotykanym dotąd okolicznościom, które wykreowały potrzebę zastosowania automatycznych rozwiązań oferujących skalowalność i możliwość szybkiego zastosowania.
- Liderzy automatyzacji powinni pamiętać, że transformacja nie polega wyłącznie na wprowadzaniu nowych technologii, ale również na zadbaniu o kapitał ludzki, dlatego trzeba przeprojektować i stworzyć nowe procesy i środowiska pracy.