Aktualnosći

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

w tym roku będzie organizowany w dniach 16-22 listopada.


TARCZA TURYSTYCZNA JUŻ OD JESIENI. POZNAJ JEJ ZASADY

To pomoc dla branży turystycznej, jaką przygotowuje obecnie Ministerstwo Rozwoju.

Akademia Pozytywnej Zmiany - przystąp do projektu w 100% finansowanego ze środków unijnych

Projekt ogólnopolski, w 100% darmowy, obejmuje program szkoleniowy dla firm, które w ciągu ostatnich 2 lat poniosły porażkę biznesową - zamknęły swoją działalność, i w ciągu ostatnich 6 miesięcy otworzyły się na nowo.

Pomorski rynek pracy w sierpniu – w jakiej jest kondycji w kolejnym miesiącu trwania pandemii koronawirusa?

Za nami okres wakacyjny, w którym przedsiębiorstwa – po zniesieniu znacznej liczby ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią – powoli wznawiały prowadzenie swoich działalności. Jednocześnie w okresie tym zapotrzebowanie na pracowników, charakterystyczne dla naszego regionu w sezonie letnim, zgłaszały w dużej mierze firmy z takich branż jak gastronomia i hotelarstwo. Częściowo znalazły w nich zatrudnienie również te osoby, które straciły pracę z powodu pandemii, a podjęcie jej w tzw. branżach sezonowych było dla nich sposobem na przeczekanie okresu zmniejszonego zapotrzebowania na pracowników w sektorach, w których dotychczas pracowali.

Masz pomysł na biznes? Pomorskie to idealne miejsce na rozwój [PRZEWODNIK DLA STARTUPÓW]

Nowy przewodnik „Morze nowych technologii. Pomorskie 2020" to kompleksowy informator o pomorskim biznesie, przygotowany z myślą o startupach. Przedsiębiorcy z innowacyjnymi pomysłami dowiedzą się, gdzie znaleźć inwestorów, najlepsze coworkingi do pracy, współpracowników i w jakich wydarzeniach biznesowych warto wziąć udział.

„Skorzystaj z Funduszy Europejskich. Wsparcie dla przedsiębiorców” webinarium Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Słupsku

Jak realizować plany rozwojowe firmy w dobie pandemii? M.in. tego dowiesz się na webinarium. Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Słupsku organizuje webinarium pn. „Skorzystaj z Funduszy Europejskich. Wsparcie dla przedsiębiorców".

Miliard złotych na ratowanie pomorskiej gospodarki w czasie kryzysu

Od początku kwietnia 2020 roku marszałek województwa pomorskiego, za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, pozyskał ponad miliard złotych dla przedsiębiorców i pracodawców z Pomorza. Środki te przeznaczone są m.in. na utrzymanie miejsc pracy w czasie epidemii koronawirusa i pomogły już ponad 82 tys. pracownikom. O antykryzysowe wsparcie firmy mogą starać się w powiatowych urzędach pracy.

Konsultacje online dotyczące funduszy europejskich

Lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Gdańsku i Słupsku wprowadzają możliwość odbycia konsultacji indywidualnych na temat funduszy europejskich drogą on-line za pośrednictwem platformy click-meeting.

Rynek pracy z koronawirusem w tle

Do przedsiębiorców, a także innych odbiorców wsparcia na rzecz ochrony miejsc pracy na Pomorzu – w tym organizacji pozarządowych – trafiają środki pochodzące z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Aktualnie kwota ta to ponad 376 mln zł. Przekazywaniem tych świadczeń zajmuje się Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: