Aktualnosći

Województwo Pomorskie wprowadza ulgi w spłacie należności o charakterze cywilnoprawnym dla firm

26 maja br. Sejmik Województwa Pomorskiego podjął Uchwałę nr  281/XXI/20 w sprawie udzielania w związku z COVID-19 podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą ulg w spłacie należności o charakterze cywilnoprawnym przypadających Województwu Pomorskiemu lub jego jednostkom organizacyjnym


Webinarium Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: praktyczne aspekty stosowania tarczy antykryzysowej i finansowej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. z siedzibą w Sopocie zaprasza na webinarium poświęcone praktycznym aspektom stosowania tarczy antykryzysowej i finansowej przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w warunkach pandemii COVID-19.

Ruszyły kolejne nabory w Powiatowych Urzędach Pracy. Region pozyskał dodatkowe środki

Od 15 kwietnia powiatowe urzędy pracy mają możliwość uruchamiania naborów wniosków na kolejne formy wsparcia w ramach pakietu tarczy antykryzysowej przyjętej tzw. specustawą.

Dyr. Marek Prawda: Unia Europejska pomaga Polsce od początku epidemii koronawirusa. Jest to pomoc bezprecedensowa

- Mówienie, że Unia Europejska nie pomaga Polsce w walce z epidemią koronawirusa, to wprowadzanie ludzi w błąd. Ta pomoc jest ogromna, na niespotykaną dotąd skalę – mówi Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Pomorska gospodarka i rynek pracy w recesji. Szacunkowe dane za maj nie są optymistyczne [RAPORT]

W szacunkowych danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy za pierwszą połowę maja 2020 widać, że nie poprawia się sytuacja na rynku pracy w województwie pomorskim. Przybywa osób bez pracy, a jednocześnie coraz mniej bezrobotnych wyrejestrowuje się z urzędów, bo brakuje dla nich ofert zatrudnienia. Nie pomagają też nastroje przedsiębiorców, którzy spodziewają się bardziej negatywnych skutków epidemii wypływających na ich działalność.

„Podpis elektroniczny – bezpieczne, skuteczne i wygodne rozwiązanie dla każdego biznesu” bezpłatny webinar w ramach projektu Smart Progress

Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zaprasza na webinar dotyczący zagadnień e-podpisu pt. „Podpis elektroniczny – bezpieczne, skuteczne i wygodne rozwiązanie dla każdego biznesu".

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na webinary

Zapraszamy na nasze najbliższe warsztaty i szkolenia online

WUP w Gdańsku przyznał pomorskim pracodawcom ponad 221 mln zł

Ponad 221 mln zł z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych trafi na konta pomorskich pracodawców. Wsparcie finansowe przyznano dotychczas ponad 1500 firmom z województwa pomorskiego, dzięki czemu pomocą objętych zostanie ponad 52 tysięcy pracowników.

18 zwycięskich projektów w konkursie na wsparcie badań naukowych nad wirusem COVID-19.

Komisja Europejska pod koniec stycznia br. opublikowała konkurs SC1-PHE- CORONAVIRUS-2020: Advancing knowledge for the clinical and public health response to the [COVID-19] epidemic w celu wsparcia badań naukowych nad wirusem COVID-19.

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: