Aktualności

Cyfryzacja biznesu sposobem na rozwój firm w czasie kryzysu. Już 27 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych m.in. przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

INNOWACJE W DOBIE COVID – 19. INNOWACJE W JST - Sympozjum Naukowe - 21 maja

Tegoroczne sympozjum będzie poświęcone zagadnieniom związanym z jednej strony z Jednostkami Samorządu Terytorialnego (JST) oraz zagadnieniom związanym z oddziaływaniem pandemii Covid-19 (C-19) na społeczeństwo i gospodarkę.

VUCA – zarządzanie i skuteczność w czasach zmienności. Już 20 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży !

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Granty Unijne dla MSP na relokację pracowników – konkurs rusza już 24 maja Pomorskie zaprasza specjalistów kluczowych branż

Przedsiębiorcy z sektora technologii offshore, portowo-logistycznej, IT oraz technologii medycznej w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia, mogą ubiegać się o granty relokacyjne dla nowozatrudnionych pracowników. W ramach wsparcia, specjaliści przenoszący się na stałe do województwa pomorskiego otrzymają fundusze na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z przeprowadzką. Wnioski można składać już od 24 maja a wartość stypendium dla jednego pracownika to 10 tysięcy złotych.

Jak ubiegać się o wizę w Polsce

New2Tricity to nowa seria bezpłatnych webinariów Live More. Pomerania dedykowana obcokrajowcom przenoszącym się do Trójmiasta.

XXIII Posiedzenie Rady Przedsiębiorców - Automatyzacja rozliczeń przedsiębiorców z ZUS - 11 maja

Zakład Ubezpieczeń Społecznych planuje reformę sposobu rozliczania składek przekazywanych przez przedsiębiorców do ZUS oraz sposobu obliczania i wypłaty zasiłków.

Zmiany w projekcie – jak nie dać się zaskoczyć? Już 12 maja w ramach 3. Cyklu Pomorskiej Podróży

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?"

KONDYCJA POMORSKICH FIRM W SYTUACJI COVID-19 (Fala II)

Wyniki badań wskazują na pogorszenie się sytuacji pomorskich przedsiębiorstw w stosunku do zarówno stycznia 2020 r., jak i do lipca 2020 r. Oceny okazały się nieco gorsze, niż te wystawione po pierwszej fali pandemii.

„Razem łatwiej. Jak negocjować umowę konsorcjum”! Już 6 maja online w ramach 2. Cyklu Pomorskiej Podróży

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich Innowatorów do udziału w cyklu spotkań tematycznych pod hasłem: „Pomorska podróż. Kierunek Innowacje. Czyli jak skutecznie przygotować i wdrożyć projekt badawczo – rozwojowy?" realizowanych przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Wsparcie branżowe dla przedsiębiorców

Od 26 kwietnia 2021 r. o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej mogą starać się przedsiębiorcy sklasyfikowani w obrębie 59 kodów PKD, związani m.in. z branżą turystyczną, gastronomiczną, fryzjerską i kosmetyczną, edukacyjną, sprzedaży detalicznej.

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: