Aktualności

„Pomorska podróż - kierunek innowacje! Krótki przewodnik po lokalnej mapie ofert IOB i klastrów” - kolejne spotkanie już 16.02.2021 r.

Drodzy Innowatorzy!

Po ostatniej wirtualnej podróży do Centrum Oceny Technologii w Warszawie parkujemy ponownie w Trójmieście, ale nie na długo! Tym razem serdecznie zapraszamy na specjalny cykl spotkań tematycznych pod hasłem „Pomorska podróż - kierunek innowacje! Krótki przewodnik po lokalnej mapie ofert instytucji otoczenia biznesu i klastrów", organizowanych przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Przystanek 1: Oferta instytucji otoczenia biznesu – parkujemy w Trójmieście - 16 lutego 2021 r. godz. 12:00 – 13:45

Przystanek 2: Regionalne instytucje otoczenia biznesu na wyciągnięcie ręki – parkujemy
w subregionach i wyspecjalizowanych jednostkach - 24 lutego 2021 r. godz. 10:00 – 12:00

Przystanek 3: W grupie siła, czyli co robią klastry w naszym regionie? - 2 marca 2021 r. godz. 12:00 – 14:20

Formuła: Online, platforma ZOOM - obowiązuje wcześniejsza rejestracja

 

 

Ostatni raport przygotowany przez Fundację Prospekt na temat efektywnych instytucji otoczenia biznesu (IOB) pokazał nieco smutną rzeczywistość – jak wynika z badań aż 40% przedsiębiorstw nie wie czym są i czym zajmują się IOB, połowa ankietowanych nie potrafi też podać nazwy IOB działającej w jego regionie. Czas to zmienić! Dlatego wyruszamy w pomorską podróż w kierunku innowacji, po to aby poznać, jakie instytucje funkcjonują w naszym regionie oraz jaką mają dla nas ofertę. Ten cykl spotkań to okazja do obopólnego zapoznania się – szansa na prezentacje dla IOB oraz szansa dla firm, aby w końcu przekonać się do współpracy z tymi podmiotami.

 

Nasza podróż ma trzy przystanki. Najpierw parkujemy w Trójmieście i stawiamy przede wszystkim na innowacje, poznając ofertę metropolitalnych IOB – tzw. parków w Gdańsku i Gdyni oraz uczelnianych jednostek związanych z transferem technologii. Nieco tydzień później wyruszamy do Słupska, Kwidzyna i Tczewa, aby sprawdzić jak ten region wspiera swoich przedsiębiorców. W drugiej części tego spotkania szybko przenosimy się w okolice Trójmiasta, aby posłuchać nt. możliwości, jakie oferują wyspecjalizowane podmioty ukierunkowane m.in. na kształcenie czy wspieranie startupów. Nasz trzeci przystanek to kolejna podróż – tym razem w głąb polityki klastrowej, bo ostatnio moc i potęga klastrów znacznie wzrasta. Szansę na prezentację będą miały klastry reprezentujące wszystkie cztery Inteligentne Specjalizacje Pomorza.  

 

Szczegółowy rozkład jazdy naszej pomorskiej podróży w kierunku innowacji dostępny jest poniżej. Mamy nadzieję, że widzimy się na wszystkich trzech przystankach!

Oferta instytucji otoczenia biznesu pobierz tutaj

Regionalne instytucje otoczenia biznesu na wyciągnięcie ręki pobierz tutaj

W grupie siła, czyli co robią klastry w naszym regionie? pobierz tutaj

 

Formuła: Online, platforma ZOOM - obowiązuje wcześniejsza rejestracja

Obecne warunki epidemiczne pozwalają nam na organizację spotkania tylko w wersji online! Ale przecież to możliwe właśnie dzięki innowacjom!

 

 

UWAGA! Cykl spotkań tematycznych jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc w naszej podróży po regionalnych IOB.

Formularz rejestracyjny dostępny jest tutaj

Uwaga: Tylko zarejestrowane osoby otrzymają link do spotkania online.

 

Spotkanie tematyczne jest realizowane w ramach projektu pt. „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania", finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1. Komercjalizacja wiedzy, Działanie 1.1. Ekspansja przez innowacje, Poddziałanie 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne.

 

view szablon artykułu

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: