Aktualnosći

„Porozmawiajmy o biznesie online!” webinar Banku Gospodarstwa Krajowego

Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców działających na terenie województwa pomorskiego. Liczymy na liczny udział startupów i innowatorów zainteresowanych wsparciem zwrotnym na rozwój działalności badawczo-rozwojowej.

Rynek pracy z koronawirusem w tle – bez dalszego wsparcia firmy z Pomorza nie odbudują pozycji na rynku

Wiele pomorskich firm próbuje odbudować swój potencjał sprzed pandemii, jednak – jak podkreśla Tomasz Limon, prezes zarządu organizacji Pracodawcy Pomorza – żeby to osiągnąć pracodawcy będą potrzebowali dalszej pomocy.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła program „Dotacje na Kapitał Obrotowy"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowała program „Dotacje na Kapitał Obrotowy".

Pierwsze symptomy efektów odmrażania gospodarki na rynku pracy

Przedsiębiorcy bardziej pozytywnie patrzą w przyszłość niż w ubiegłym miesiącu. Majowe badania prowadzone przez GUS wykazują, że we wszystkich badanych obszarach firmy oceniają koniunkturę mniej pesymistycznie niż w kwietniu br. Największy wzrost ocen w tym zakresie odnotowano w sekcji transport i gospodarka magazynowa. Najmniejszą poprawę sygnalizują firmy z sekcji handel detaliczny oraz informacja i komunikacja.

Ponad 51 mln zł dla pomorskich przedsiębiorców. Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego podpisana

Pomorski Fundusz Pożyczkowy jest jedną z dwóch instytucji, które będą udzielać przedsiębiorcom dotkniętym pandemią COVID-19 preferencyjnie oprocentowanych pożyczek płynnościowych. Dzięki nim mikro-, małe i średnie firmy z regionu będą mogły utrzymać zatrudnienie i płynność finansową. Łącznie, do dyspozycji przedsiębiorców z Pomorza jest aż 81,5 mln zł.


30 milionów na dotacje dla pomorskich firm z branży „czasu wolnego”. Rusza specjalny konkurs!

Samorząd Województwa ogłasza 5 czerwca konkurs dla pomorskich mikro i małych firm turystycznych dając im możliwość pozyskania na swój projekt do ćwierć miliona złotych bezzwrotnej dotacji.

Badanie wpływu wirusa SARS-CoV-2 na działalność pomorskich firm

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego zaprasza do wypełnienia on-line krótkiej ankiety, która pozwoli ocenić rozmiar wpływu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 na funkcjonowanie pomorskich firm. 


Ponad 3 mln zł trafiło do pomorskich przedsiębiorców. Tak działa pożyczka płynnościowa

Już od miesiąca pomorscy przedsiębiorcy mogą korzystać z nowego mechanizmu finansowego, jakim jest pożyczka płynnościowa. Pieniądze pozwolą zachować płynność finansową oraz miejsca pracy w firmach dotkniętych kryzysem związanym z pandemią COVID-19. Łącznie do dyspozycji firm jest aż 30 mln zł.

Antykryzysowe wsparcie Samorządu Województwa Pomorskiego

Kontakt:

e-mail: pomocdlafirm@pomorskie.eu

Departament Rozwoju Gospodarczego 
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego 
ul. Augustyńskiego 2
80-810  Gdańsk

Nasi partnerzy: