Pomorska Podroz kierunek innowacje plakat

Pomorska podróż. Kierunek innowacje!

23.02.2021
Justyna  Szybska-Lewandowska
Justyna
Szybska-Lewandowska
AUTOR
Justyna  Szybska-Lewandowska
Justyna
Szybska-Lewandowska
23.02.2021

Rozpoczynamy cykl webinarów!

Innowacyjność – na przestrzeni kilku ostatnich lat – stała się jednym z najbardziej gorących tematów nie tylko z perspektywy rozwoju firm. Każdy z nas chce być „trendy i na czasie” nie tylko w pracy, ale również w życiu osobistym, sięgając po dobrodziejstwa coraz to nowszych kosmetyków, telefonów, gadżetów elektronicznych, rozwiązań dostępnych w smart domach itp.

Przez wielu z nas innowacje kojarzone są jako rewolucyjne odkrycia na skalę światową. Tymczasem innowacyjność może przybierać różne formy i każdy ma szansę stać się innowatorem, np. poprzez wprowadzenie zmian w procesach czy nowe spojrzenie na pojawiąjący się problem w firmie. Nie od razu musimy odkrywać nowe związki chemiczne czy budować rakietę kosmiczną.

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl 15 webinarów pod hasłem „Pomorska podróż. Kierunek innowacje!”, zorganizowanych przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach unijnego projektu Smart Progress. Chcemy z Państwem wyruszyć w cykl niesamowitych spotkań w kierunku zmian, inspiracji, poszukiwania pionierskich rozwiązań, ulepszenia produktów i usług.

Pomorska podróż. Kierunek innowacje - plakat2

Pomorska podróż została zaplanowana w trzech cyklach, a każdy z nich pozwoli Państwu jeszcze lepiej poczuć się w roli innowatora!

Pierwszy cykl pod nazwą „Od inspiracji do innowacji – wsparcie przy starcie” jest dedykowany zwłaszcza dla osób, które stawiają w tym temacie swoje pierwsze kroki. Podpowiemy jak myśleć innowacyjnie, jakie są niestandardowe formy finansowania projektów badawczych. Kolejnym krokiem będzie zdobycie wiedzy nt. tego, jak budować model finansowy startupu oraz jak zarządzać innowacyjnymi projektami. Cykl inspiracji zakończy webinar pokazujący sposoby „odzyskania” środków zainwestowanych w B+R!

Drugi cykl innowacyjnej podróży to przystanek na „zatankowanie” kolejnej dawki wiedzy, aby skutecznie wyruszyć w świat przełomowych projektów badawczych. Kolejnych pięć webinarów zostanie zorganizowanych pod hasłem „Paliwo dla innowacji – czyli jak zwiększyć szansę na komercjalizację?”. W tym cyklu podpowiemy, że czasem warto połączyć siły, bo razem możemy więcej! Dlatego znajdą się tutaj porady odnośnie sieciowania współpracy czy negocjacji umowy konsorcjum. Każdy innowator powinien również znać wartość swoich odkryć! Porozmawiamy zatem o tym jak oceniać innowacje, wyceniać technologię i jak wybrać odpowiednią dla naszych rozwiązań ścieżkę komercjalizacji.

Trzeci cykl przygotuje uczestników do elastycznego reagowania na zmiany. Światowa pandemia pokazała, że trzeba umieć szybko przystosować się do nowych warunków i nieplanowanych problemów. Stąd pojawił się pomysł na ostatni cykl pod hasłem „Turbulencje w podróży. Czyli jak z kryzysu uczynić szansę na rozwój?”. Ostatnich 5 webinarów, poświęconych będzie wiedzy na temat umiejętności reakcji na zmiany w projekcie, zarządzaniu „w świecie VUCA”, cyfryzacji biznesu, budowaniu łańcucha dostaw odpornego na kryzys i obniżeniu marnotrawstwa w miejscu pracy.

Wszystkie spotkania będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów reprezentujących Wykonawców, którymi są: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Instytut Kreowania Przedsiębiorczości oraz Alfabeat.

Informacje o webinarach będą dostępne na stronie: drg.pomorskie.eu. Zapraszamy także na LinkedIn @Karolina Lipińska oraz @Justyna Szybska – Lewandowska, dzięki czemu nie ominie Państwa żadna informacja o zbliżającym się spotkaniu.